Drogi Czytelniku!


Masz w rękach pierwszy numer naszego gminnego miesięcznika „Wieści znad Orzyca”. Wierzymy, że pismo to przybliży Ci działalność Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Krasnosielckiej oraz zachęci do włączenia się w czynne życie kulturalno-społeczne w naszej gminie. Przekażemy informacje o planowanych imprezach kulturalnych i sportowych oraz opiszemy ich przebieg. Zamieścimy informacje Ośrodka Doradztwa Rolniczego o planowanych zebraniach, szkoleniach, spotkaniach dla rolników, a także przypomnimy o terminach składania różnych wniosków. Zamiarem naszym jest również informowanie o działaniach Pana Wójta i Rady Gminy. Słowem, pragniemy informować o tym, co warto wiedzieć na poziomie lokalnym.
Nie jesteśmy niczyim ‘organem’ i nie podlegamy nikomu, każdy z Państwa może włączyć się w naszą działalność.
Nie jesteśmy redaktorami z wykształcenia, ale kieruje nami pasja, ciekawość świata i pragnienie przekazywania prawdy.
Każdy znajdzie tu coś dla siebie !!!
Często słyszymy „Ja nie wiedziałem, kartka nie chodziła…” – to właśnie w naszych „Wieściach” przeczytasz, co się ostatnio wydarzyło i co nowego przyniesie kolejny miesiąc.
Zaprezentujemy ciekawych mieszkańców naszej gminy i ich pasje, interesujące wydarzenia
z przeszłości, miejsca warte obejrzenia i legendy. Pragniemy zachować od zapomnienia historię naszych
okolic i naszej społeczności. Znajdziesz tu wywiady i wspomnienia osób znanych i mniej znanych.
Przewidujemy też kącik dla gospodyń z poradami, przepisami i ciekawostkami.
Nasi redaktorzy odnotują wszystkie wydarzenia w gminie. To co cieszy i to co boli. Prosimy o zgłaszanie lokalnych problemów i kłopotów, razem łatwiej je rozwiążemy. Pokażmy nawet drobne osiągnięcia i radości! Czekamy na Państwa sygnały. I oczywiście jesteśmy ogromnie ciekawi, jak nas Państwo odbierzecie? Krytykę przyjmiemy w pokorze, z nadzieją, że wpłynie na poprawę naszego miesięcznika, a słowa uznania dodadzą nam
skrzydeł!
Przeczytany egzemplarz prosimy oddać sąsiadowi, może on jeszcze nas nie zna?
A więc, do dzieła!

Zespół Redakcyjny

Autor: Kacper Bakuła

Historyk (Uniwersytet Warszawski), z wykształcenia nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Dodaj komentarz