Witamy wszystkich Czytelników naszego miesięcznika i cieszymy się, że po raz kolejny (już 55 numer macie przed sobą!) możemy go- ścić w Państwa domach. Witamy w listopadzie – czasie szczególnym, bo przepełnionym smutkiem, żalem i zadumą nad grobami naszych bliskich, ale też z nutą patriotyzmu i radości z okazji obchodów 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Listopad to przedostatni miesiąc roku, więc również czas na podsumowanie ważnych wydarzeń, do których z pewnością należały wybory do Parlamentu. Ażeby jednak nie było tak poważnie i patetycznie, bo nie samym chlebem człowiek żyje, to też czas na zabawy andrzejkowe – wszak to ostatnie dni przed adwentem! Jak więc widać, ta pora roku nie musi być smutna. Pogoda nas wciąż rozpieszcza, zima nie ma zamiaru na razie nas odwiedzić – śniegu i mrozu nie widać! W tym numerze przeczytają Państwo relacje z imprez, które odbyły się w ostatnim czasie na terenie naszej gminy (te poważne i te bardziej wesołe), opracowanie i analizę wyników wyborów oraz wiele innych artykułów bardziej lub mniej przydatnych w życiu codziennym. Co się dzieje w naszej gminie, kto z kim i dlaczego – o tym wszystkim na poważnie i z humorem na łamach naszej gazetki – co miesiąc! Zapraszamy do lektury!

Redakcja

wiesci_55

Autor: Kacper Bakuła

Historyk (Uniwersytet Warszawski), z wykształcenia nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Dodaj komentarz