Wprowadzenie

Tegoroczna zima nie skąpi nam atrakcji. Mimo to mam nadzieję, że wzorem ubiegłych miesięcy, nasi mili Czytelnicy znajdą chwilę czasu by poczytać Wieści. Jak zwykle trudno nas posądzić o monotematyczność. Można więc będzie powspominać jak to młodzież starała się przekonać seniorów, że jesień także ma swoje uroki, obejrzeć karnawałowe szaleństwa zapustników, czy dowiedzieć się jak młodzież z gimnazjum przyjemnie i pożytecznie spędza- ła ferie zimowe. Tajemniczy 126p-nick przedstawia ciekawą propozycję wykorzystania bezrobotnych „czuwających” na skrzyżowaniach, pani Urszula Dembicka donosi jak to w Amelinie postanowili być razem by bawić się i działać ku pożytkowi wspólnemu, a pan Mierzejewski ciekawie prawi o bursztynach jakie znajdowano na terenie naszej gminy. Miłośnicy własnych posesji przeczytają zapewne z zainteresowaniem kolejny tekst pani Alicji Kowalczyk o początkach osiedlania się na nowo zakupionej działce, rolników zainteresuje kolejna porcja informacji o unijnych dotacjach, a konsumentów – czyli nas wszystkich – rady pani Eweliny Bobińskiej. Nie zabraknie stałych rubryk. „Zielona Iwonka” przypomina, że na przedwiośniu powinniśmy zadbać o zdrowie jedząc witaminki, pani Sztych opisuje „jak to drzewiej bywało”, a niezmordowany pan Kruk zachęca do łamania głowy, co podobno jest lepszym od „Bilobilu” sposobem na zachowanie pamięci do późnej starości. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przedstawiamy dane o gospodarce budżetowej naszej gminy za kilka ostatnich lat. Jest także o odśnieżaniu, o lodowisku, (czyli o jego braku), a także nadesłany tekst na temat parkingu przy ośrodku zdrowia w Krasnosielcu. Nie ma natomiast sprawozdania z sesji, ponieważ w styczniu takowa się nie odbyła. Wiadomo natomiast, że następny – 36 numer będzie wydaniem jubileuszowym. Wraz z Państwem będziemy świętować trzecie urodziny „Wieści znad Orzyca”. Nie ukrywam, że zarówno wszyscy członkowie redakcji, jak też osoby z nami współpracujące, zapowiadają wyjątkowo ciekawe teksty do przyszłego numeru. Będzie można poczytać między innymi o szansie na dostarczanie ciepła i gorącej wody do mieszkań za umiarkowanymi opłatami, pracy Banku Spółdzielczego, Policji, i wiele innych ciekawostek. A zatem miłej lektury!

Maria Kowalczyk

wiesci_35

Autor: Kacper Bakuła

Historyk (Uniwersytet Warszawski), z wykształcenia nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

Dodaj komentarz